Katusetööd: nende olulises ja katusekatte tüübidContent Image

 

Katusetöödesse tuleks suhtuda tõsiselt, sest katuse kvaliteedist oleneb suuremal määral ka hoone kaitstus looduslike mõjutajate eest. Nagu paljudele on teada, katus on eelkõige vajalik vee äravooluks (lume sula ja vihmavee). Selle tõtte peab ta olema paigaldatud professionaalselt. Lisaks külma- ja veekindel, vastupidav ja kerge. Lisaks on katusekatte oluline omadus selle ekspluateerimise kasumlikkus.

Nagu fassaadidki, katus on hoone visiitkaart. Ei tohi unustada ka selle esteetilisuse üle: katus peab olema atraktiivne enda välimuselt, katusekatte materjalid peavad kokku sobima hoone stiiliga.

Katusetöid on soovitav teostada antud ala asjatundjate poolt – ehitusettevõtete töötajad. See tagab, et katuse püstitamise meetod vastab kõigile tehnoloogilistele standarditele.

Katusekatte tüübid:

 1. Lehtkatted:
  • Metallplaadid on levinud erahoonete, garaažide, kioskite ja tootmishoonete omanike hulgas. Materjalile on: pika tööelueaga, koormustele vastupidav, hõlpsalt transporditav ja paigaldatav, kerge, võrreldavalt odav.
  • Profiilplekk - kõige sobivam kauplustele, majanduslikku otstarbega hoonetele ja tööstusettevõtete jaoks. See materjal teenib pikka aega tänu enda vastupidavusele. Katusetööd ei vaja palju pingutusi.
  • Kiltkiviplaadid – populaarne materjal tänu enda soodsusele, kuigi seda kasutatakse rohkem majandusliku otstarbega hoonete, mitte kodude katmiseks. Lisaks sellele kiltkiviplaat on tulekindel ja vastupidav põrutuste ja painutamiste vastu.
  • Bituumen plaat – ideaalne variant garaažide või varikatustele, samuti ka sauna tüüpi rajatistele. Materjali eeliste hulka kuulub: kerge kaal, müra läbitungimise takistus, kiire paigaldavatus, niiskusekindlus ja muidugi kasumlikkus
  • Valtsplekk – võib olla valmistatud nii terasest, kui ka alumiiniumist või vasest. Teraskate on põlemist-, tule- ja külmakindel. Parim valik nendele, kes soovivad katusele anda keeruka vormi. Vask-, ja alumiiniumkatted täies mahus õigustavad enda hinna, kuna on samuti turvalised, ei allu korrosioonile ning ei vaja tihedat korrashoidu.
 2. Pehmed katusekatted:
  • Bituumensindlid – soovitatav kasutada erilise kujuga katustel. Hoiab kinni müra, ei roosteta, hoiab kinni lund
  • Lamekatused – katusekatted kõrghoonetele või muudele lamekatustega hoonetele. Eramajade puhul kasutatakse ainult juhul, kui on vaja hüdra isolatsiooni (veekindlust).
  • Lame membraan – sobib erineva suurusega katustele. Katusekatte töid antud materjaliga tohib teostada vaatamata aastaajast. Eelised: veekindlus, remondi haruldus ja muud.
 3. Tükilised
  • Katusekivid – leidub kahte tüüpi: liiv-tsemendilikud või keraamilised. Mõlemad on mitmekülgsed ja külmakindlad, ent keraamilised plaadid on lisaks mürakindlad ja roostevabad.
  • Põlevkivi – katusekate on vastupidav, vee-, tule-, ja külmakindel. Materjali haruldus eeldab ka kõrget hinda.
 4. Mastikskatus – vastupidav märkimisväärsetele kõrgetele ja madalatele temperatuuridele.

Katusekatte paigaldustööd hõlmavad endas järgnevaid etappe:

 • Katuse aluse konstruktsioonide paigaldus
 • Aurutõkete, veekindluse ja isolatsioonide loomine
 • Katusekatte paigaldus.

Täiendavaid etappe määratakse vastavalt ehitusprojekti iseärasustele või vajadustele.

 

Katusekatte tööd ettevõttelt „Bravoberg“Content Image

 

“Bravobergi” spetsialistide meeskonnaga teostame erinevaid katusetöid erineva keerukuse astmega projektides. Sealhulgas pakume ka restaureerimis töid. Kõigile huvilistele pakume ka ekspertiisi teenust, mis seisneb katuse seisukorra hindamises. Hindamisprotsessis lähtume riigis kehtestatud standartidele.

Pöördudes „Bravobergi“ poole, te saate konsulteerida kogenud ehitajatega sobiva kattematerjali valikus, täpse vajatud materjali koguse, kiiret katuse paigaldustööde etappide rakenduse. Kompetentselt läbi viidud katusetööd – pant oma kodu kaitsmiseks ja sellest tulenevalt – mugavam elu selles.